Cuma, Aralık 15, 2006

cumpleaños felices!


Ben oyuncaklarla oynamayı bayaa geç bıraktım arkadaşım, hatta yaşıtlarımın sevişmeye falan başladığı yıllardı sanırım, bi gün perdeleri açık bırakmışım odanın, karşı apartmandan bi arkadaşım ortalıkta benim oyuncakları görmüş "lan olm sen haala oyuncak mı oynuon laaan, ehiehi!" demişti de başımdan dökülen kaynar suların durmasını beklediğim bi kaç saniyenin akabinde, "yok olm ya a.k. misafir geldi de onnarın piçler oynadı ortada bırakmış götoolanları" demiştim can havliyle... Neyse işte geçenlerde valide eski oyuncaklarımın durduğu bi koli bulmuş, e biliyo tabi oğlunun huyunu, "alıcağın varsa al aradan gerisini fakire fukaraya vericem" dedi, ben de hiç düşünmeden favorilerim olan "mekanik adamlar" a atladım hemmen, ne vercem lan elin sümüklüsüne onca yılımız geçmiş alla allaaa! Fotoğraftakiler şu an işyerinde masamda duruyo, arada mööö falan die bağırdığımda iş arkadaşlarımın garibine gidio tabi ama alışırlar napiyim. Bi tarafının çocuk kalması iyidir insanın, bi kendi bi de sevdiklerinin yaşı ilerledikçe anlıyo insan çocukluğun değerini, hergün çocukluk anılarına bi yenisini katmanın önemini. Bugün ööle bi gün işte, sevgili denizcik (kaşla göz arasında asno afortunado'yu ayartsa da haala minik bi kız gibi valla benim gözümde) çocukluk anılarına bi yıl daha ekledi, öpüyoruz ve yıldızlararasında uzuuuuun mutlu bi hayat diliyoruz efenim sizin için jah'a...

15 yorum:

Anonim dedi ki...

bu konuda yalniz degilsin:) keske buraya mesaj disinda resimde ekleyebilsemde bende benim masami gostersem sana:))

Anonim dedi ki...

bu konuda yalniz degilsin:) keske buraya mesaj disinda resimde ekleyebilsemde bende benim masami gostersem sana:))

Anonim dedi ki...

teşekkür ederim :)

hayvanatbahcesi dedi ki...

e bi mail atıverinis isterseniz özde hanımcım:)

ya deniz ben yazıyı bi daha okudum da, 13 yaşındaki yeğenim sanıcak millet seni, biraz abartmış mıyım ne!?! ehe...

Anonim dedi ki...

ben d.k. 1987'de doğdum.öğrenciyim.çalışmıyorum.ekmek elden su gölden.ah!gracias.

zynp dedi ki...

ühühü bana yok mu :(

Sarman dedi ki...

aslında benim de çocukluğumda en sevdiğim oyuncaklar mini mekaniklerdi. komşumuzun çocuğunda vardı ve ben acaip bir kıskançlık duygusuyla oynardım. çok sevdiğimi gören komşumuz, doğum günümde bana bir tane almış ve annem de sürpriz yapmıştı. ancak benim gibi kızılderili hastası olan ve kovboy filmlerinden hiç hazetmeyen çocuğa aldıkları set kovboy setiydi! oynadım mı? evet. ama o lanet kovboy çiftliğini hep kızılderililer basıyordu:)

hayvanatbahcesi dedi ki...

senin de doğum günün kutlu olsun oyuncak bebek! sabah anlattığım sebepten sana süpris yapamadık, seneye inşallah :p

ya sakallı abi senden de bu beklenirdi harbi, bi kuzey kalesi vardı dev gibi bişey, onu alamamıştım ben içimde uhtedir, bulsam alırım valla ama saldırmak yok bak kaleye, benim solukbenizliler yerli dostu ve ozone friendly:)

soan dedi ki...

oncak-moncak bilmem ben.

Deadora dedi ki...

benim oyuncaklarimi annem yakmisti sobada.. cidden.. abim okula basladigi halde oyuncaklarini birakmamisti beraber oynardik.. annemde bu ders calismiyo en iyisi yakayimda gorsun gununu diyerekten benimkileride alip yakmisti..
o gunden beri nefret ederim oyuncak zimbirtilarindan

Sarman dedi ki...

yok yok saldırmam :) dediğin gibi bulsam ben de alırım hakkaten. tüm setleri hem de. hatta çocuklarımızın, günümüzün gerizekalı oyuncakları yerine, o mini mekaniklerle oynamasını isterdim.

bi daha üretilmesi için kampanya mı başlatsak nedir?

Anonim dedi ki...

Sarman'ın "günümüzün gerizekalı oyuncakları" lakırdısına bir kıdemli çocuk olarak bütün kalbimle katılıyorum. Kampanyaya da varım!

hayvanatbahcesi dedi ki...

deacım anneni esefle kınıyorum, lakin oyuncakların suçu ne annenden nefret etseydin, e hadi o olmaz ateşten falan nefret etseydin bu güzelim!

sarman abi ya bak aslında hiç araştırmadık vardır belki haala bi yerlerde bunu üreten satan falan, günümüzün geri zekalı oyuncaklarından bebeleri kurtarmak için mekanik adamları etrafıma dizip oturma ve oynama eylemi yapıcam ben, seni ve metinthepoor'u da aldık nasolsa saflarımıza başarısızlık ihtimali yok artık bu kampanyanın :)

metin çocuk sahibi bi insan olarak senin kampanyamıza çok büyük faydan olacağı kanaatindeyim, toplanalım, benim gibi serseriyi kimse iplemez yoksa valla.

Anonim dedi ki...

mutlu yillar dilemek icin bakmistim ben ama...

hayvanatbahcesi dedi ki...

saolunus efenim, size de mutlu yıllar:)