Pazar, Kasım 12, 2006

Kainophobia


-ooo, yeni mi mont, konuşuyo?
-yok ya bayaa oldu alalı!!?
-yeni işte lan...
-ee şey, sınav n'oldu senin?

Kendimi bildim bileli yeni kıyafetlerle sokağa çıkınca rahatsız olmuşumdur hep, yeni bi bot alındı diyelim, normal kişiler aman kirlenmesin, aman toz olmasın diye uğraşırken ben hemmen sağına soluna basmak suretiyle biras kirletir ancak öyle rahatca insan içine çıkardım. En sevdiğim kıyafetlerim solup yırtılmış olanlardı hep. Bi kot pantolona alışmak için bi kaç ay geçmeliydi mesela alınmasının üzerinden. Sanırım böyle başladı kainofobik hallerim. Teknolojik yenilikler karşısında da durumum farklı değil. Bak blogger beta çıktı bi cesaret edip de elimi süremedim daha. Freehand MX çıkalı uzuun zaman oldu ama ben haala Freehand 10 kullanıyorum inatla, photoshop CS2 ye ise yenice ısınıyorum ve bazen mesleki forumları falan gezerken insanların kullanabildiğini söylediği zilyon tane bilgisayar programını görüp "hay a.k. bu ne yaaa diyorum" kıskançlıkla. Asrın buluşu olarak lanse edilen "GINGER"ın ne olduğu açıklanmadan önce geçirdiğim uykusuz korku dolu gecelere hiç girmiyim! Fos çıktı gerçi Ginger efsanesi ama emin olun "ehhe, salak Bush Ginger'dan düşmüş laan ehe!" şeklinde dalga geçenler arasında olamadım ben hiç, çünkü biliyodum ki onun yerinde olsam ben de düşerdim düşülmesi imkansız bu aletten. Şükür ki bunlar gibi teknolojik yeniliklerle tanışmak zorunda değilim her gün. Bunların yanında yeni bi eve taşınmak ya da ne biliyim yeni bi işe girmek gibi hayat akışımın içinde gerçekleşen zorunlu bazı değişiklikler cehennemin ta kendisini yaşamaktır benim için. Yeni girdiğim bi ortamda masaların altına ya da saksıların arkasına falan bakmanız gerek beni görebilmek için :)

Hayatın çeşitli alanlarında yeniliklere karşı korkularımdan oluşan listeyi uzattıkça uzatabilirim. Şimdilerde sigarayı bırakıp spora başlama, şurada da daha önce belirttiğim üzre sağlıklı bi yaz insanı olma planları falan yapmaya başladım 10.000'inci kez fakat benim hayat tarzım açısından köklü değişiklikler sayılabilecek bu planlar kainofobi yüzünden mi direkt üşengeçliğimden mi (yorgun doğdum dinlenmek için yaşıyorum demiştim bi ara hatırlarsanız) bilemiyorum bir türlü hayat bulamamaktalar. Ancak 30'uma yaklaştıkça göbeğim konusunda "enerji fazlası bi kere o!" geyiğini daha fazla sürdüremeyeceğim gerçeğini farketmem ile bu planlarımı gerçekleştirebilmemin yolunun yeni ortamlara girmek (spor salonu falan, içkisiz yeni mekanlar da bulunacak üf!), yeni kıyafetler edinmek (e tabi ne zamandır spor yaptığımız yok yeni bişeyler almak lazım), ve eski alışkanlıklara elveda demekten (birasız ve sigarasız bi ben mi!?!) geçtiğinin bilincinde olmam arasında sıkışıp kalmış olan bi çare kainofobik bedenim n'apıcağını şaşırmış durumda. Tam da walter sobchak'ın dediği gibi "Acıların dünyasına girmek üzeresin dostum, acıların dünyasına!...


Kainophobia (kainofobi): Yenilik korkusu. Yeni fikirlere, yeni buluşlara veya yeni şeylere karşı sebepsiz ürküntü duyma.

6 yorum:

enne dedi ki...

Sanki bu değişiklik isteklerinin erolla bi ilgisi var gibi?

hayvanatbahcesi dedi ki...

kaşla göz arasında kullandı silahını ya, yetkilileri göreve çağırıyorum bu teröre dur desinler!!!

mrsaksakal dedi ki...

enne'i teprik ediyorum..
benden önce davranıp aynı yorumu yaptıı için...:)
Acaba sadece bi kız yorumu mu bu, yoksa tutturduk mu?
Öyle ise(tutturduysak);o aplayı (erolun kardeşi)takdir ediyorum...
bööle bi çaba olayına soktuğu için bizim biraderi.... :P

mrsaksakal dedi ki...

Bi de bi sorum var sayın Zazoo'ya:
bu kainofobi durumu, yeni ilişkilerde de söz konusu mu?

enne dedi ki...

mrsaksakal?;
rica ederim. İpuçları vardı ama, çok zekice verilmişti bir kaç gün önceden, bunları birleştirmek zor olmadı. Ben bu sayfayı çok beğeniyorum, çizimlere bayılıyorum. Askerlik anılarından beri takip ediyorum. işin içine aşk girdiyse daha da güzel olacak sanırım bundan sonra:)

hayvanatbahcesi dedi ki...

erolun kardeşi nerden çıktı ya, ne içtin kuzum sen? bi de ne kız bu bi sorum var sayın zazoo'ya falan ali kırca yok karşında, zaten ali kırca falan da olmasın kardeşimin karşısında sağında solunda, mesleki dayanışma falan iyi hoş da ne çabuk kapandı lan bu "ali milli oluyor" mevzusu da di mi ya!? neyse ne dioduk sakat tabi bu kainofobi yeni kelimesi nerde kainofobi orda a.k.!

sayın enne, bööle çoluk çocuk sahibi cici bi insanın benim blogu takip etmesi mutlu etti valla beni yine de dikkat "parental advisory explicit content" var hafiften farkettiysenis:)

bi de, gülşaaaaaaaaaaaaaaaaaaah! neyse camiye mi geldik!